Porównanie lokat – szybkie i wygodne

28 lutego
03:18 2013

Obecnie ofert lokat bankowych jest na rynku tak dużo, że łatwo się w tym pogubić. Jednak, aby nasz wybór był jak najtrafniejszy i jak najwłaściwszy warto poświęcić trochę czasu na porównanie propozycji banków. W końcu chodzi tu o nasze pieniądze i nasz z nich zysk.

Wybierzmy zatem tak, aby był on jak największy, ale także, aby wybrana przez nas lokata spełniała nasze oczekiwania. Samodzielne porównanie wszystkich ofert lokat we wszystkich dostępnych w Polsce bankach byłoby jednak nie tylko praco- i czasochłonne, co dla jednej osoby wręcz niemożliwe. Na szczęście obecnie dostępnych jest wiele narzędzi, które ułatwiają nam porównanie lokat, a co za tym idzie – wybór tej odpowiedniej dla nas.

Lokaty klasyczne w Banku BGŻ – Oprocentowanie do 9%

Przede wszystkim obecnie możemy korzystać z dobrodziejstw internetu, który znacznie ułatwi nam pracę. Jednakże i tu przeglądanie stron poszczególnych banków z pewnością okaże się pracochłonne, a ponadto z reklamowych ofert nie zawsze wszystko jest dla klienta jasne i przejrzyste. Przede wszystkim w sieci szukajmy takich rozwiązań, które podadzą nam całe analizy produktów „na tacy”. Należą do nich kalkulatory i porównywarki lokat.

Kalkulatory pozwolą nam na obliczenie, ile maksymalnie możemy zyskać na lokacie przy naszym wkładzie, a porównywarki zestawiają poszczególne już lokaty bankowe i ich parametry tak, abyśmy mogli wybrać tą, której warunki nam odpowiadają.

Jak wynika z badania preferencji oszczędnościowych Polaków „Barometr Nordea” Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru produktów finansowych na swoje potrzeby. Decyzję o wyborze tego czy innego instrumentu oszczędnościowego poprzedza skrupulatna analiza i porównanie ofert konkurencyjnych. Cenimy sobie również oferty promocyjne oraz dodatkowe bonusy związane z ofertą.

Najlepsze lokaty w tym miesiącu? Sprawdź aktualny ranking lokat

Oprócz podstawowych czynników, które mają bezpośredni wpływ na zysk z lokaty, Polacy zwracają też uwagę na to, aby była ona elastyczna i dobrana do ich potrzeb.

Skorzystaj z kalkulatora lokat. Porównaj oferty kilkudziesięciu banków na raz >>