Efektywne lokaty półroczne

01 sierpnia
15:48 2013

Realne zyski z lokaty można otrzymać tylko wtedy, gdy wpłacimy dość dużą kwotę na dość długi okres czasu. Sprawdźmy zatem, która lokata półroczna jest najlepsza, jeśli ulokujemy na niej 50 tysięcy złotych.

Najwyższe oprocentowanie równe 3,9 proc. w skali roku znajdziemy na Lokacie Be Green oferowanej przez GetinBank. Po półrocznym okresie oszczędzania otrzymamy 789,75 złotych. Minimalnie na lokacie można ulokować tysiąc złotych, a maksymalnie aż milion. Niestety jej zerwanie przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Getin Noble Bank oferuje Lokatę Miesiąca, która oprocentowana jest na 3,8 proc. w skali roku. Po zakończeniu okresu jej trwania otrzymamy 769,50 złotych. Oferta skierowana jest do wszystkich klientów, jednak ci, którzy nie posiadają konta osobistego w banku otrzymają oprocentowanie obniżone o 0,1 pkt. procentowego. Minimalna kwota potrzebna do założenia lokaty to 500 złotych. Zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Druga lokata GetinOnline – Lokata Tradycyjna oprocentowana jest na 3,7 proc. w skali roku. Oznacza to, że po półrocznym okresie oszczędzania otrzymamy 749,25 złotych. Aby móc skorzystać z oferty należy dysponować kwotą minimalną w wysokości tysiąca złotych. Zerwanie lokaty przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.