Półroczne lokaty bankowe

14 maja
07:59 2013

Przedstawiamy istotne informacje dla tych, którzy również w maju chcą oszczędzać. Warto sprawdzić, która lokata bankowa jest najlepsza i daje największe zyski.

Do analizy przyjmijmy, że posiadamy 5 tysięcy złotych, które chcemy ulokować na półrocznej lokacie. Otwarcie internetowej lokaty bankowej nie powinno możliwe bez zakładania konta w banku.

Największe oprocentowanie środków zgromadzonych na lokacie bankowej znajdziemy w ofercie „eLokaty24” SK Banku. W tym przypadku wynosi ono 5 procent w skali roku, co oznacza, że po półrocznym okresie oszczędzania otrzymamy 101,25 złotych. Jest to oferta lokaty nieodnawialnej, której zerwanie wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek. Do jej założenia potrzeba jednak sporej kwoty, aż 3 tysięcy złotych.

Oprocentowanie równe 4,1 proc. w skali roku posiada oferta GetinOnline „Lokata BeGreen”. W przeliczeniu, po pół roku oszczędzania naszej kwoty otrzymamy zysk w wysokości 83,02 złotych. Ta lokata, podobnie jak oferowana przez SK Bank, również nie jest odnawialna i również jej zerwanie przed terminem wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek. Do założenia tej lokaty wystarczy tylko 1 tysiąc złotych.

Lokata negocjowana w Deutsche Bank – Teraz masz wpływ na to, ile chcesz zarabiać!

Oprocentowanie równe 4 proc. znajdziemy w dwóch ofertach lokat bankowych oferowanych przez banki z grupy Getin. Po pół roku oszczędzania na „Lokacie Tradycyjnej” GetinOnline i „Lokacie Zyskownej” Getin Noble Banku otrzymamy 81 złotych zysku. „Lokata Zyskowna” to oferta skierowana do tych klientów, którzy posiadają nowe środki w wysokości minimum 500 złotych. Jest to lokata odnawialna, jednak na zasadach lokaty standardowej. Z kolei aby móc założyć „Lokatę Tradycyjną”, należy dysponować co najmniej 1 tys. złotych. Zerwanie obu lokat przed terminem skutkuje utratą wypracowanych odsetek.