Sprawdzamy najlepsze lokaty bankowe

02 maja
08:32 2013

Lokaty bankowe. Bardzo dobry sposób na pomnażanie swojego majątku. Ich ofert na rynku jest bardzo dużo, więc warto je dokładnie przeanalizować, by wybrać najatrakcyjniejszą. Sprawdźmy więc, gdzie znajdziemy największy zysk?

Na potrzeby badania przyjmijmy, że szukamy lokaty rocznej, dostępnej przez Internet, na którą chcemy wpłacić 50 tysięcy złotych. Do otwarcia lokaty nie powinno być wymagane konto osobiste w banku.

Najwyższy zysk, bo aż 1777,95 złotych otrzymamy na „Lokacie Prezesa” oferowanej przez GetinOnline. Jej zmienne oprocentowanie w skali roku jest uzależnione od wysokości stopy procentowej WIBOR 1M powiększonej o 1 punkt procentowy. Do jej założenia potrzeba zaledwie 1 tysiąca złotych. Niestety, zerwanie lokaty przed końcem okresu jej trwania wiąże się z utratą wszystkich wypracowanych odsetek.

Najlepsze lokaty w tym miesiącu? Sprawdź ranking lokat

Na „Lokacie Tradycyjnej”, również oferowanej przez GetinOnline, można zyskać 1660,50 złotych. Jej oprocentowanie w skali roku jest równe 4,1 proc. Do założenia tej lokaty również potrzebny jest tylko tysiąc złotych. Podobnie jak w poprzednim przypadku, zerwanie lokaty wiąże się z utratą odsetek.

Na trzecim miejscu znajduje się oferowana przez Bank Ochrony Środowiska „Lokata internetowa” z oprocentowaniem wynoszącym 3,9 proc. w skali roku. Oznacza to, że można liczyć na zysk w wysokości 1579,50 złotych. Do założenia tej lokaty potrzeba aż 10 tysięcy złotych, przy czym należy zauważyć, że jej zerwanie przed terminem powoduje utratę części odsetek.