Najlepsze kredyty samochodowe

30 kwietnia
13:05 2013

Samochód w wielu dzisiejszych sytuacjach jest po prostu niezbędny. Jednak cena nowych modeli może odstraszać potencjalnych kupców. Co mogą zrobić, jeśli nie posiadają wystarczającej ilości gotówki? Najlepiej skorzystać z kredytu samochodowego. Przedstawiamy najlepsze oferty.

Do zestawienia przyjęliśmy, że kwota kredytu to 30 tysięcy złotych, a wartość kupowanego samochodu z roku 2013 to 60 tysięcy złotych. Okres spłaty zobowiązania to 4 lata.

Najniższą miesięczną ratę zapłacimy, jeśli skorzystamy z „Kredytu samochodowego online – oferty z ubezpieczeniem” dostępnego w mBanku. W tym przypadku miesięcznie będziemy musieli płacić 716,01 złotych. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania tego kredytu to 7,05 proc. Za udzielenie kredytu samochodowego będziemy musieli zapłacić 1 proc. prowizji, co dla przyjętej kwoty oznacza koszt 300 złotych. Jest to oferta przeznaczona dla klientów banku, którzy posiadają konto osobiste eKonto oraz indywidualnie wyliczony limit kredytowy w ramach „Oferty dla Ciebie”. Za ten kredyt samochodowy zapłacimy w sumie 34368 złotych.

Tylko 5 groszy drożej, bo 716,06 złotych wynosi miesięczna rata w przypadku „Kredytu samochodowego online z Pakietem MultiBezpiecznym” oferowanym przez MultiBank. Wszystkie pozostałe koszty są takie same jak w przypadku oferty mBanku.

W przypadku „Kredytu samochodowego” oferowanego przez BNP Paribas miesięczna rata wynosi 738,15 złotych. Oprocentowanie rzeczywiste jest równe 8,74 procent. Za udzielenie kredytu bank pobiera prowizję 1 proc., czyli 300 złotych. Całkowity koszt tego kredytu gotówkowego to 35424 złotych.

Najwyższą ratę zapłacimy w przypadku oferty „Samochód nowy z grupy Volkswagen”. Będzie ona wynosiła 739,63 złotych. Oprocentowanie rzeczywiste tej oferty jest równe 8,85 proc., a prowizja za udzielenie kredytu wynosi 5 proc., czyli 1500 złotych. Całkowity koszt tego kredytu to 35520 złotych.