Najlepsze konto osobiste

30 kwietnia
13:13 2013

Osobiste konto bankowe, popularny ROR, to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna. Nie tylko dzięki niemu możemy skorzystać z innych produktów bankowych, ale również jego posiadanie może poprawić naszą sytuację, na przykład zmniejszając marżę kredytową. Sprawdźmy, które konto osobiste jest najlepsze i jednocześnie najtańsze.

Najciekawszym rozwiązaniem, jakie znajduje się na rynku, jest AliorSync. Te konta osobiste są jest praktycznie za darmo: bank nie pobiera opłat za otwarcie, prowadzenie, czy nawet za wydanie i posiadanie karty płatniczej dołączanej do rachunku. Jedyne opłaty, jakie znajdują się w Tabeli Opłat i Prowizji to te za wykonanie przelewu zewnętrznego przez telefon oraz za wykonanie i przesłanie na adres domowy klienta wyciągu drukowanego, który oczywiście nie jest obowiązkowy. Oprócz braku opłat, z kontem związane są różne bonusy, na przykład zwrot 5 proc. wartości transakcji za zakupy w Internecie, czy oprocentowanie środków zgromadzonych na rachunku w wysokości 0,1 proc w skali roku. Dodatkowo bank umożliwia dokonywanie przelewów bezpośrednio z konta na portalu społecznościowym Facebook.

Drugą równie ciekawą opcją jest Konto Skarbonkowe, oferowane przez GetinOnline. W tym przypadku mamy do czynienia z większą ilością pozycji z którymi wiążą się opłaty, jednak nie są to sytuacje uciążliwe dla klienta. 4,99 złotych zapłacimy za wykonanie przelewów telefonicznych oraz wyciąg papierowy przesłany na nasz adres zamieszkania, a 10 złotych prowizji zapłacimy za wypłaty gotówki z bankomatów za granicą. Z tym kontem również związane są bonusy. Za różnego rodzaju aktywne korzystanie z konta, na przykład płatności kartą powyżej 100 złotych, można otrzymywać specjalne bonusowe złotówki, maksymalnie 100 zł w ciągu miesiąca.

GetinOnline oferuje także Konto Swobodne, zbliżone w swojej konstrukcji do siostrzanego Konta Skarbonkowego, choć w tym przypadku nie pobierana jest prowizja za wykonanie wewnętrznego przelewu telefonicznego, jak również brak jest „nagród” za aktywne korzystanie z konta. Konto Swobodne, w przeciwieństwie do Skarbonkowego umożliwia dostęp do większej liczby pozostałych produktów bankowych, na przykład kont oszczędnościowych, czy lokat bankowych.