Oszczędzanie Polaków: tak porównujemy oferty

18 lutego
21:46 2013

Polacy coraz bardziej świadomie podchodzą do wyboru produktów bankowych. Dbamy o finanse osobiste, korzystając w tym zakresie głównie z tego, co oferuje nam internet.

A może on zaoferować naprawdę dużo.

Porównywarki finansowe, kalkulatory online, opinie i oceny produktów – warto z tego korzystać, bo oszczędzamy i czas i pieniądze. Jak wynika z niedawno przeprowadzonego badania „Barometr Nordea” Polacy coraz bardziej świadomie i rozważnie podchodzą do wyboru produktów finansowych, które pozwalają na dodatkowe zyski z zaoszczędzonych pieniędzy. Porównujemy wiele ofert, analizujemy poszczególne parametry produktu, chętnie korzystamy z promocji. Poszukujemy też dodatkowych informacji.

Poszerzana w ten sposób przez Polaków wiedza przekłada się na ich większe zrozumienie rynku finansowego oraz produktów, jakie na nim możemy znaleźć. Preferujemy jednak to, co pewne i bezpieczne oraz co wiąże się z gwarantowanym zyskiem. Najczęściej wybieranymi przez Polaków instrumentami oszczędnościowymi są lokaty bankowe. Głównie dlatego, że oferują pewny zysk. Objęte są bowiem gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i rządu. Oznacza to, że w razie kłopotów banku fundusz zwróci jego klientom pieniądze od ustalonego ustawą limitu – 50 tys. euro dla każdego banku.

Najlepsze lokaty w tym miesiącu? Sprawdź aktualny ranking lokat

Wybór lokat bankowych w polskich bankach jest ogromny – liczba ofert może przerażać. Jednak ze względu na dość znaczne różnice w wysokościach i rodzajach oprocentowania lokat bankowych oraz dodatkowe warunki stawiane przez banki, warto porównać jak największą liczbę ofert. Umożliwi nam to kalkulator lokat bankowych. Wystarczy wpisać w niego wybrane przez nas parametry lokat: kwotę, którą dysponujemy, czas, na jaki zamierzamy ją złożyć do banku oraz walutę, a w odpowiedzi otrzymamy wyniki z aktualnymi ofertami bankowymi.

Lokata terminowa „EkoLokata” w BOŚ BANKU

Kalkulator lokat bankowych porównuje: odsetki, jakie uzyskamy, zarówno przed i po opodatkowaniu, oprocentowanie lokaty oraz to, jak wysoko oceniają ją inni klienci. Ponadto po wybraniu określonego produktu kalkulator lokat bankowych przedstawi nam szczegółowe informacje dotyczące wybranej lokaty i jej warunków.

Skorzystaj z kalkulatora lokat. Porównaj oferty kilkudziesięciu banków na raz >>