Lokata tylko dla nowożeńców

07 lutego
22:10 2013

SK Bank proponuje nowość w swojej ofercie – roczną lokatę skierowaną tylko do wybranych. Kogo? Nowożeńców.

Nowa lokata jest również o tyle ciekawa, ze proponuje wyjątkowo atrakcyjne warunki. Oprocentowanie w wysokości 6,5% w przypadku lokaty rocznej to jedna z obecnie najlepszych ofert na rynku. Jest to jednak oprocentowanie zmienne, a więc oparte o wysokość stóp procentowych wyznaczanych przez Radę Polityki Pieniężnej, a ta z kolei od dłuższego czasu je obniża.

Lokata przeznaczona jest dla małżeństwa z bardzo krótkim stażem – warunkiem koniecznym założenia lokaty w SK Banku jest bowiem wymóg – nowożeńcy nie mogą być małżeństwem dłużej niż 3 miesiące. Minimalna kwota jaka jest potrzebna do założenia lokaty to 3000 zł, maksymalnej brak. Małżeństwo może założyć dowolną liczbę takich lokat. Zabiegane młode małżeństwo z pewnością doceni wygodny i szybki sposób uruchomienia lokaty, a mianowicie można ją od początku do końca całkowicie założyć przez internet, nie ma potrzeby wizyty w banku.

Przyspiesz swoje oszczędności z lokatą Santander Consumer Bank!

Lokata SK Banku jest zdecydowanie ciekawostką na rynku ofert bankowych z tego względu, że takie produkty finansowe jak lokaty bankowe rzadko bywają sprofilowane. W przeciwieństwie do chociażby kredytów hipotecznych czy kont osobistych – te banki często skierowują do określonego targetu. Wynika to z chęci zaspokojenia potrzeb wybranych grup docelowych, podzielonych ze względu na wiek czy zawód.

Ostatnie badania zlecone przez BNP Paribas wykazały, że Polacy w tym roku nastawiają się na oszczędzanie pieniędzy. Za najczęściej wybierane do tego celu instrumenty finansowe wskazali konta oszczędnościowe i lokaty bankowe. Być może więc nowa lokata SK Banku spowoduje poszerzanie się oferty innych banków o produkty oszczędnościowe skierowane właśnie do wybranych grup docelowych. Być może konto oszczędnościowe dla nastolatka lub lokata dla młodych rodziców mają szansę sprawdzić się na rynku.