Dobry czas na lokatę długoterminową

28 stycznia
00:34 2013

Oszczędzanie nie jest łatwe. Zazwyczaj oznacza ono rezygnację z przyjemności. Motywacji nie dodaje jeszcze fakt, że spada oprocentowanie lokat bankowych i kont oszczędnościowych.

Jednak naprawdę warto oszczędzać. Świadomość, że posiadamy trochę pieniędzy na tak zwane „gorsze czasy” jest uczuciem, które daje nam poczucie bezpieczeństwa i ogranicza stres powodowany niepewną sytuacją na rynku pracy. Jeśli uda Ci się zgromadzić oszczędności, warto pomyśleć nad pomnożeniem oszczędności.

Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, w jak łatwy sposób może zarobić dodatkowe pieniądze dzięki właśnie lokacie. Nie ma sensu trzymać nadwyżek finansowych na bieżącym koncie, ponieważ w ten sposób na siebie na pewno nie zarobią. Zarobią natomiast na lokacie bankowej. Plusem lokat bankowych jest to, że na nich nic nie tracisz. Nawet jeśli będziesz musiał podjąć z niej pieniądze przed określonym w umowie z bankiem terminem, odbierasz swój kapitał. Tracisz odsetki, których i tak nie zyskałbyś trzymając pieniądze na rachunku bieżącym. W obecnej sytuacji, gdy Rada Polityki Pieniężnej obniża stopy procentowe, a w konsekwencji banki obniżają oprocentowanie lokat, warto zastanowić się nad lokatą długoterminową.

Przyspiesz swoje oszczędności z lokatą Santander Consumer Bank!

Lokaty długoterminowe to lokaty bankowe zakładane na okres powyżej roku. Jeszcze są mniej popularne w Polsce niż lokaty krótkoterminowe, jednak teraz może się to zmienić. W perspektywie dalszych obniżek stóp procentowych i oprocentowania lokaty długoterminowe zyskają na znaczeniu. Pozwoli ona na bezpieczne ulokowanie naszych oszczędności. Warto wiec przejrzeć oferty banków pod kątem właśnie długoterminowych lokat i szukać wśród nich tych z najwyższym oprocentowaniem. Do najszybszego porównania ofert banków można posłużyć się kalkulatorami lokat, dostępnymi w internecie. Również ranking lokat bankowych pozwoli na „wyłuskanie” tych najlepszych ofert.