Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Wtorek, 14 lipca 2020 r.

Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

Dużą zaletą lokat zakładanych na 3 miesiące jest ich krótki czas trwania, co sprawia, że nie musimy zamrażać na długi okres naszego kapitału. Dzięki temu możemy wykorzystywać pieniądze bardziej elastycznie niż przy dłuższych depozytach i korzystać z aktualnych promocji lokat na rynku. Sprawdźmy, gdzie ulokować gotówkę na 3 miesiące przy założeniu, że wpłacamy 5 tys. zł.

Najlepsze lokaty 3M września 2015

Bank

Nazwa oferty

Oprocentowanie

Czy należy założyć ROR?

Zerwanie lokaty

Ograniczenia

mBank

3-miesięczna lokata

4%

tak

Częściowa utrata odsetek

Dla nowych klientów

Idea Bank

Lokata Happy

4%

nie

Całkowita utrata odsetek

Dla nowych klientów

Eurobank

Lokata na Dobry Start

4%

tak

Całkowita utrata odsetek

Dla nowych klientów

FM Bank PBP

Smart Lokata na Powitanie

3,5%

nie

Całkowita utrata odsetek

Dla nowych klientów

BZ WBK

Lokata Powitalna 1/2/3

3,35%

tak

Odsetki naliczane za okres trwania lokaty

Dla nowych klientów

Lider i wicelider

We wrześniu najlepszą ofertę przygotował mBank ze swoją 3-miesięczną lokatą, niestety - tylko dla nowych klientów. Dość niska jest tutaj minimalna wpłata, ponieważ wynosi tylko 500 zł, a maksymalnie możemy wpłacić nawet 10 000 zł. mBank zapewnia stałe oprocentowanie 4% w skali roku, jednak po 3 miesiącach lokata odnowi się już na gorszych, standardowych warunkach z niższym oprocentowaniem. Zaletą jest jednak to, że nawet zrywając depozyt przed terminem, nie utracimy wszystkich odsetek, chociaż spadną one do poziomu 0,10%.

Drugi w zestawieniu Idea Bank, chociaż oferuje to samo oprocentowanie 4% w skali roku i w przeciwieństwie do mBanku, nie wymaga założenia konta osobistego, to jednak zabierze nam wszystkie odsetki, gdy zdecydujemy się rozwiązać umowę przed terminem. To oferta również skierowana dla nowych klientów, a minimalna wpłata wynosi 1000 zł. Maksymalnie zdeponujemy na tej lokacie 10 000 zł. Depozyt założymy online. Jest to również lokata odnawialna, ale już na gorszych, standardowych warunkach.

Wszystko dla nowych klientów

Łatwo zauważyć, że najlepsze oferty kierowane są do nowych klientów. Jest to sposób banków na przyciągnięcie do siebie kolejnych osób, które chcą oszczędzać. Na szczęście lokaty 3M są na tyle krótkie, że można po zakończeniu jednej, szybko znaleźć dobrą ofertę w innym banku jako nowy klient.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X