Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.
24226-Jak-zainwestowac-10000-zl

Jak zainwestować 10000 zł?

Jak zainwestować 10 tys. zł, aby inwestycja się opłacała, a w razie niepowodzenia kapitał pozostał bezpieczny? Jedną z opcji jest rynek lokat bankowych lub kont oszczędnościowych.

Rynek inwestycyjny, niestety, nie daje pewności odniesienia sukcesu finansowego, ponieważ nie ma inwestycji bezpiecznych w 100 proc.

Ryzykownie czy bezpiecznie?

Decydując się na inwestowanie na giełdzie czy też na rynku funduszy inwestycyjnych, należy liczyć się z ryzykiem utraty swoich oszczędności. Nie brakuje jednak osób, które inwestują w akcje dające najwyższy zysk przy najwyższym ryzyku. Są inwestorzy, którzy wolą mniej ryzykować i decydują się na przykład na fundusze zrównoważone, stabilnego wzrostu czy na obligacje skarbowe. Na obligacjach skarbowych się nie traci, tak samo jak na lokatach bankowych i kontach oszczędnościowych, tylko na zysk trzeba nieco poczekać. Nie jest to duży zysk, ale pewny.

Lokatę założysz nawet przez komórkę

Lokata Mobilna w banku Millennium oprocentowana jest na 3,5 proc. Wbrew zapewnieniom banku nie jest atrakcyjne oprocentowanie. Zresztą takie oprocentowanie bank zapewnia jedynie tym klientom, którzy założą w banku Konto 360°. Pozostali mogą liczyć tylko na 3 proc. w skali roku. Złożenie na tej lokacie 10 tys. zł na okres 3 miesięcy po odjęciu podatku daje mizerny zysk. Poza tym jest to lokata nieodnawialna, można założyć tylko jedną taką lokatę.

Może lepiej poszukać lokat standardowych, wyżej oprocentowanych oraz odnawialnych? Takich na tym rynku nie brakuje. Złożenie zaoszczędzonych 10 tys. zł na zwykłe konta bankowe jest nieopłacalne, ponieważ najczęściej są one nieoprocentowane albo oprocentowane symbolicznie. Nie do końca opłacalne jest też złożenie oszczędności na konta oszczędnościowe, których średnie oprocentowanie zazwyczaj nie przekracza 2,5 proc.

Przed podjęciem decyzji o zdeponowaniu oszczędności na lokatach bankowych należy dokładnie przeanalizować oferty bankowe i wybrać dla siebie tę jak najkorzystniejszą: lokatę odnawialną z jak najwyższym oprocentowaniem i jak najczęstszą kapitalizacją odsetek. Dobrze też, jeżeli w razie zerwania umowy nie stracimy odsetek.

Inwestycje alternatywne

Czy mając odłożone 10 tys. zł, można myśleć o inwestycjach alternatywnych typu zakup złota czy biżuterii? Aby myśleć o inwestycjach alternatywnych trzeba mieć znacznie więcej pieniędzy niż 10 tys. zł. Poza tym są to najczęściej inwestycje długoterminowe, gdzie na zysk trzeba czekać wiele lat.

Rankingi lokat

Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

czytaj dalej

zobacz archiwum

Finanse osobiste

 • Najlepsze konto osobiste

  Osobiste konto bankowe, popularny ROR, to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna. Nie tylko dzięki niemu możemy skorzystać z innych produktów bankowych, ale również jego posiadanie może poprawić naszą…

  czytaj dalej

 • Kredyty gotówkowe z najniższą ratą

  Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki na remont mieszkania, wyjazd wakacyjny, kupno samochodu czy sfinansowanie bieżących wydatków, skorzystajmy z ofert kredytów gotówkowych, które można znaleźć w bank…

  czytaj dalej

 • Czym jest zdolność kredytowa?

  Zanim będziemy mogli otrzymać kredyt lub pożyczkę, bank dokona szczegółowej analizy naszej sytuacji finansowej. Inaczej mówiąc, zbada naszą zdolność kredytową. Dowiedzmy się, czym jest zdolność kredyt…

  czytaj dalej

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X