Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.
Getin bank - karta z wyświetlaczem

Czy karta płatnicza z wyświetlaczem jest lepsza?

Na rynku usług finansowych pojawiła się nowa karta płatnicza z wyświetlaczem. Czy ma szansę przebić dotychczasowe rozwiązania?

Getin Noble Bank wprowadził na polski rynek nowatorski produkt, jakim jest karta płatnicza z wyświetlaczem. Wielu ekspertów już teraz wieszczy, że w niedalekiej przyszłości takie karty zastąpią dotychczasowe rozwiązania. Czy taka karta jest lepszym pomysłem niż zwykła karta płatnicza? Na to pytania można udzielić odpowiedzi tylko po dokładnej analizie jej możliwości.

Proponowane obecnie karty z wyświetlaczem to instrumenty płatnicze, które mają na celu ułatwić nam sprawdzenie salda na koncie bankowym po dokonaniu jakiejś transakcji. Na pewno dobrze znamy tę sytuację, kiedy idziemy do sklepu, robimy duże zakupy i po wydaniu np. 200 zł zastanawiamy się, ile pieniędzy zostało na naszym koncie. W takich sytuacjach standardowe karty płatnicze nam niewiele pomogą, ponieważ nie posiadają odpowiednich funkcjonalności. Właśnie po to, aby wyjść naprzeciw potrzebom konsumentów w takich sytuacjach stworzono karty płatnicze z wyświetlaczem. Taka karta pozwoli nam na sprawdzenie salda na koncie po wykonaniu transakcji w terminalu. Aby dokonać takiego sprawdzenia, wystarczy włączyć kartę, wpisać nasz PIN i wybrać opcję "pokaż saldo". Na wyświetlaczu karty (który wygląda tak jak wyświetlacz normalnego kalkulatora) pokaże się aktualne saldo po transakcji.

Korzystanie z karty z wyświetlaczem jest bardzo proste i funkcjonalne. Ilość pieniędzy na koncie możemy poznać natychmiast po np. zrobieniu zakupów. Nie musimy udawać się do domu albo szukać Internetu, żeby sprawdzić saldo w systemie bankowości internetowej. Bardzo istotną kwestią jest to, że z wyświetlacza nie można korzystać w każdej chwili. Możemy sprawdzić nasze saldo tylko po wykonaniu transakcji w terminalu płatniczym. Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to karta z wyświetlaczem prezentuje się identycznie jak zwykłe karty płatnicze.

Skoro wiemy już, jak działa taka karta, to warto zastanowić, czy jest sens na nią stawiać. Wydaje się, że odpowiedź jest twierdząca. Z karty możemy korzystać w tradycyjny sposób. Wyświetlacz można potraktować jako dodatkową funkcjonalność, która daje nam większe możliwości w zakresie obsługi rachunku osobistego. Na pewno nie będziemy z niej korzystać cały czas (po każdej transakcji), ale będą takie chwile, kiedy ta opcja bardzo się nam przyda.

Rankingi lokat

Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

czytaj dalej

zobacz archiwum

Finanse osobiste

 • Najlepsze konto osobiste

  Osobiste konto bankowe, popularny ROR, to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna. Nie tylko dzięki niemu możemy skorzystać z innych produktów bankowych, ale również jego posiadanie może poprawić naszą…

  czytaj dalej

 • Kredyty gotówkowe z najniższą ratą

  Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki na remont mieszkania, wyjazd wakacyjny, kupno samochodu czy sfinansowanie bieżących wydatków, skorzystajmy z ofert kredytów gotówkowych, które można znaleźć w bank…

  czytaj dalej

 • Czym jest zdolność kredytowa?

  Zanim będziemy mogli otrzymać kredyt lub pożyczkę, bank dokona szczegółowej analizy naszej sytuacji finansowej. Inaczej mówiąc, zbada naszą zdolność kredytową. Dowiedzmy się, czym jest zdolność kredyt…

  czytaj dalej

Informacje ze świata

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X