Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Niedziela, 31 maja 2020 r.
Jak kształtuje się teraz oprocentowanie lokat?

Jak kształtuje się teraz oprocentowanie lokat?

Oprocentowanie lokat spada, klienci powoli ale systematycznie zaczynają odchodzić z rynku lokat bankowych. Część środków wycofanych z depozytów bankowych wpłacają na rachunki bieżące lub na rachunki oszczędnościowe, ale większa część zasiliła rynek funduszy inwestycyjnych, który o dziwo ma się coraz lepiej.

Takich tendencji już od dawna nie notowano na tym rynku i jeżeli banki nadal będą biernie się tej sytuacji przyglądać może to być katastrofa dla rynku lokat bankowych. Przypomnijmy że jeszcze nie tak dawno bowiem na koniec maja 2013 r. na rynku lokat bankowych zdeponowanych było prawie 260 miliardów złotych, ale już w następnym miesiącu ubyło z tego rynku 15 miliardów złotych i należy przypuszczać że nadal ubywa.

Dla banków powinien to już być sygnał, że coś niedobrego zaczyna się dziać na tym rynku. Czy można się temu dziwić skoro w ostatnich 10 miesiącach Rada Polityki Pieniężnej stale obniża stopy procentowe co oczywiście skutkuje natychmiastowym obniżeniem oprocentowania lokat bankowych. Czy w takiej sytuacji można się też dziwić że klienci tego rynku wycofują z depozytów pieniądze? Analitycy twierdzą że mimo wszystko banki zaczną znowu walczyć o klientów ale w jaki sposób już tego nie mówią. Być może zaczną podwyższać oprocentowanie ale póki co tego nie widać więc chyba nie należy się spodziewać jakiś rewolucyjnych zmian.

Ale czy w związku z tym można jeszcze na rynku lokat bankowych znaleźć w miarę atrakcyjne lokaty? Odpowiedzieć należy tak, można znaleźć jeżeli już nie atrakcyjne lokaty bankowe to w miarę przyzwoicie oprocentowane. Ostatni ranking sierpniowy wskazuje na najwyższe oprocentowanie lokat krótkoterminowych i w tej kwestii najlepiej zakładać lokaty bankowe w takich bankach jak Idea Bank, GetinOnline, BZ WBK czy też Noble Bank. W tych bankach za założenie lokat można dostać oprocentowanie w wysokości od 5% do 5,5%. Lokaty długoterminowe 2-3 letnie oprocentowane są nieco powyżej 4% i jeżeli ktoś sobie życzy zamrożenia kapitału na tak długi okres i na takie oprocentowanie niech sprawdzi ofertę GetinOnline, Open Finance lub Santander Bank.

Rankingi lokat

Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

czytaj dalej

zobacz archiwum

Finanse osobiste

 • Najlepsze konto osobiste

  Osobiste konto bankowe, popularny ROR, to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna. Nie tylko dzięki niemu możemy skorzystać z innych produktów bankowych, ale również jego posiadanie może poprawić naszą…

  czytaj dalej

 • Kredyty gotówkowe z najniższą ratą

  Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki na remont mieszkania, wyjazd wakacyjny, kupno samochodu czy sfinansowanie bieżących wydatków, skorzystajmy z ofert kredytów gotówkowych, które można znaleźć w bank…

  czytaj dalej

 • Czym jest zdolność kredytowa?

  Zanim będziemy mogli otrzymać kredyt lub pożyczkę, bank dokona szczegółowej analizy naszej sytuacji finansowej. Inaczej mówiąc, zbada naszą zdolność kredytową. Dowiedzmy się, czym jest zdolność kredyt…

  czytaj dalej

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X