Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Środa, 19 lutego 2020 r.
Sposoby na spadające oprocentowanie lokat

Sposoby na spadające oprocentowanie lokat

Systematyczne obniżanie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej skutkowało stopniowym obniżaniem oprocentowania lokat przez banki. Teraz, gdy mamy stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie, oprocentowanie znowu idzie w dół.

Już tylko nieliczne banki oferują lokaty z oprocentowaniem powyżej 5%. Ponad to większość z nich charakteryzuje się niższym terminem zapadalności. A jeszcze inne obwarowane są dodatkowymi warunkami - koniecznością założenia konta bądź jest to oferta przeznaczona tylko dla nowych klientów.

Różnica między tym, co było jeszcze w połowie zeszłego roku, kiedy to banki oferowały zysk na poziomie 9%, a tym co jest teraz, daje do myślenia. Co ciekawe obecne poziom oprocentowania lokat potrafi być bardzo zróżnicowany. Oprócz wyżej już wspomnianego najlepszego oprocentowania w wysokości 5%, są i banki, które nie dają więcej niż 1% zysku.

Lokata ExtraZysk w BNP Paribas - Sprawdź teraz!

Mimo tego, lokaty bankowe wciąż cieszą się u nas dużą popularnością. Nie wiadomo, czy to kwestia naszego braku wiedzy w tym zakresie czy też nie możemy się zdecydować, czy przedłużać lokatę czy zabrać z niej pieniądze. Jednym z rozwiązań może być zabranie tylko pewnej części pieniędzy z lokaty. Wówczas zawsze ryzyko starty będzie mniejsze, bo i ryzykujemy mniejszą kwotą pieniędzy.

Czy są inne produkty, które obecnie będą i opłacalne i bezpieczne?

Tak naprawdę dużego wyboru nie mamy. Wraz z oprocentowaniem lokat spada i oprocentowanie kont oszczędnościowych. Wciąż na lokacie bankowej, nawet nędznie oprocentowanej, zarobimy więcej niż na koncie oszczędnościowym.

Skorzystaj z kalkulatora lokat. Sprawdź porównanie lokat z  kilkudziesięciu banków >>

Podobnym poziomem bezpieczeństwa co lokata bankowa charakteryzują się polisolokaty. Ponieważ uchodzą one właściwie za produkty ubezpieczeniowe, stąd też nie podlegają podatkowi Belki. Można zatem zarobić na nich obecnie troszkę więcej niż na standardowych lokatach.

Należy jednak pamiętać, że objęte są one gwarancjami Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego - a te są znacznie niższe.

Rankingi lokat

Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

czytaj dalej

zobacz archiwum

Finanse osobiste

 • Najlepsze konto osobiste

  Osobiste konto bankowe, popularny ROR, to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna. Nie tylko dzięki niemu możemy skorzystać z innych produktów bankowych, ale również jego posiadanie może poprawić naszą…

  czytaj dalej

 • Kredyty gotówkowe z najniższą ratą

  Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki na remont mieszkania, wyjazd wakacyjny, kupno samochodu czy sfinansowanie bieżących wydatków, skorzystajmy z ofert kredytów gotówkowych, które można znaleźć w bank…

  czytaj dalej

 • Czym jest zdolność kredytowa?

  Zanim będziemy mogli otrzymać kredyt lub pożyczkę, bank dokona szczegółowej analizy naszej sytuacji finansowej. Inaczej mówiąc, zbada naszą zdolność kredytową. Dowiedzmy się, czym jest zdolność kredyt…

  czytaj dalej

Informacje ze świata

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X