Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Wtorek, 14 lipca 2020 r.
Co może pomóc w wyborze lokaty?

Co może pomóc w wyborze lokaty?

Mnogość ofert lokat bankowych na rynku może przerazić. Tym bardziej, że banki konkurując ze sobą co jakiś czas wprowadzają na rynek nowości - lokaty, które z założenia mają być lepsze od tych, które już się na nim znajdują. Jak się nie pogubić w gąszczu ofert i szybko wybrać taką, która będzie odpowiadała naszym wymaganiom?

Przede wszystkim zastanówmy się, na co nas stać. Jaką kwotę możemy złożyć na lokacie? Na jaki okres możemy sobie pozwolić nie korzystać z tych pieniędzy? Jeśli tego nie wiemy - od razu decydujmy się na taką lokatę, po której zerwaniu nie stracimy odsetek. Niektóre banki wymagają założenia u nich wraz z lokatą również konta osobistego. Zastanówmy się, czy jesteśmy na to gotowi bądź jak atrakcyjna musiałaby być lokata, abyśmy się zdecydowali na założenie konta.

Najlepsze lokaty w tym miesiącu? Sprawdź ranking lokat

Jeśli już mamy sprecyzowane parametry naszej lokaty, czeka nas porównanie lokat z różnych banków przy ustalonych przez nas parametrach. W tym celu korzystajmy z dostępnych w internecie porównywarek czy kalkulatorów lokat. Porównanie to pokaże nie tylko, który bank obecnie oferuje najwyższe oprocentowanie, ale również przedstawi nam dodatkowe profity, jakie możemy mieć z wyboru tego czy innego produktu. Często bowiem zdarza się, że banki proponujące zbliżone warunki finansowe "prześcigają się" oferując klientowi atrakcyjne nagrody. Nie za powinniśmy się kierować tylko nimi przy wyborze lokaty, ale na pewno warto na to zwrócić uwagę.

"Lokata 365" w Banku BPS - SPRAWDŹ TERAZ!

Od kilku lat dużą popularnością cieszą się również zamieszczane przez internetowe porównywarki finansowe rankingi. To one wskazują nam produkty najlepsze, najtańsze, najkorzystniejsze itd. Ranking lokat bankowych zestawia najlepiej oprocentowane lokaty bankowe na dany miesiąc i podaje nam je właściwie "na tacy". Jest to więc i duża wygoda i oszczędność czasu. A zatem korzystajmy z narzędzi online – z pewnością nam się to opłaci.

Rankingi lokat

Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

czytaj dalej

zobacz archiwum

Finanse osobiste

 • Najlepsze konto osobiste

  Osobiste konto bankowe, popularny ROR, to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna. Nie tylko dzięki niemu możemy skorzystać z innych produktów bankowych, ale również jego posiadanie może poprawić naszą…

  czytaj dalej

 • Kredyty gotówkowe z najniższą ratą

  Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki na remont mieszkania, wyjazd wakacyjny, kupno samochodu czy sfinansowanie bieżących wydatków, skorzystajmy z ofert kredytów gotówkowych, które można znaleźć w bank…

  czytaj dalej

 • Czym jest zdolność kredytowa?

  Zanim będziemy mogli otrzymać kredyt lub pożyczkę, bank dokona szczegółowej analizy naszej sytuacji finansowej. Inaczej mówiąc, zbada naszą zdolność kredytową. Dowiedzmy się, czym jest zdolność kredyt…

  czytaj dalej

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X