Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Niedziela, 31 maja 2020 r.
Co powinno decydować o wyborze lokaty?

Co powinno decydować o wyborze lokaty?

Masz trochę oszczędności i chciałbyś je tak ulokować, aby były i bezpieczne i jeszcze przyniosły dodatkowe zyski? Lokata bankowa to w takim wypadku najlepsze rozwiązanie.

Jednak ofert bankowych w tym zakresie jest tak dużo, że wybór odpowiedniej lokaty może być naprawdę trudny, zwłaszcza dla osoby początkującej w tej dziedzinie. Przedstawiamy podstawowe czynniki, które powinny decydować o wyborze lokaty bankowej. Lokata bankowa polega na przekazaniu przez klienta do banku pewnej kwoty pieniędzy (kapitał) na określony procent i określony czas, po upływie którego bank wypłaca nam kapitał powiększony o odsetki. Przy wyborze lokaty nie liczy się bank, ale jego oferta w zakresie lokat. Przeważnie nie musisz zakładać w nim konta, możesz więc kierować się tylko tym, aby lokata bankowa była dla Ciebie jak najkorzystniejsza.

"T-lokata" w Citi Handlowy - Oprocentowanie do 9%

Najważniejszym czynnikiem, który powinien mieć wpływ na wybór lokaty jest zatem jej oprocentowanie. Im wyższy procent może zaproponować nam bank, tym większy będzie nasz zysk z lokaty. Na rynku spotkamy lokaty ze stałym lub ze zmiennym oprocentowaniem. Oprocentowanie stałe to takie, które nie ulegnie zmianie przez cały okres trwania umowy z bankiem. Oprocentowanie zmienne to oprocentowanie, którego wysokość jest zależna od stóp procentowych. Stopy procentowe to instrument polityki pieniężnej, a ich wysokość określa Rada Polityki Pieniężnej. Zależność jest prosta - jeśli stopy procentowe maleją, maleje również oprocentowanie lokat o nie opartych. W porównaniu do lokaty ze stałym oprocentowaniem, można więc raz zyskać więcej raz mnie, a na dłuższy okres czasu trudno ten zysk przewidzieć. W przypadku lokaty stałej można go wyliczyć już na podstawie reklamy bankowej.

Kapitalizacja odsetek jest również czymś, na co powinieneś zwrócić uwagę. Bowiem od jej częstotliwości również zależy wysokość zysku. Kapitalizacja odsetek to powiększanie kapitału o odsetki - im częściej następuje, tym od większej kwoty masz naliczane następne odsetki.

Rankingi lokat

Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

czytaj dalej

zobacz archiwum

Finanse osobiste

 • Najlepsze konto osobiste

  Osobiste konto bankowe, popularny ROR, to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna. Nie tylko dzięki niemu możemy skorzystać z innych produktów bankowych, ale również jego posiadanie może poprawić naszą…

  czytaj dalej

 • Kredyty gotówkowe z najniższą ratą

  Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki na remont mieszkania, wyjazd wakacyjny, kupno samochodu czy sfinansowanie bieżących wydatków, skorzystajmy z ofert kredytów gotówkowych, które można znaleźć w bank…

  czytaj dalej

 • Czym jest zdolność kredytowa?

  Zanim będziemy mogli otrzymać kredyt lub pożyczkę, bank dokona szczegółowej analizy naszej sytuacji finansowej. Inaczej mówiąc, zbada naszą zdolność kredytową. Dowiedzmy się, czym jest zdolność kredyt…

  czytaj dalej

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X