Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Niedziela, 31 maja 2020 r.
Bezpieczne oszczędzanie - poznaj zasady

Bezpieczne oszczędzanie - poznaj zasady

W dzisiejszych czasach, gdy kredyty oraz konieczne opłaty "zjadają" nam większość dochodów, oszczędzanie jest wyjątkowo trudne. Ponadto najczęściej wiąże się z pewnymi wyrzeczeniami.

Tym bardziej ważne jest, aby tak ciężko zaoszczędzone pieniądze ulokować w sposób pewny i bezpieczny po to, by przyniosły nam przy tym dodatkowy zysk. Nie uzyskamy jednak tego, chowając pieniądze w skarpecie. Tu z pomocą przychodzą nam banki, które w swojej ofercie mają dostępnych wiele produktów, służących do pomnażania i inwestowania pieniędzy. Wybór odpowiedniego z nich powinna poprzedzać dokładna analiza w oparciu o takie pytania, jak: ile mam oszczędności, ile z nich mogę oddać do banku i na jaki czas oraz jaki produkt powinienem wybrać, aby zarobić jak najwięcej, minimalizując przy tym ryzyko utraty pieniędzy. Wybór któregoś z bankowych produktów powinien zależeć od wyników przeprowadzonej analizy.

Jakie zatem instrumenty finansowe pozwolą bezpiecznie zarobić na oszczędzonych pieniądzach?

Do najpopularniejszych w Polsce należą: konto oszczędnościowe i lokata bankowa. Każdy z tych produktów ma swoje plusy i minusy.

W przypadku konta oszczędnościowego możemy wpłacać i wypłacać pieniądze, kiedy chcemy, nie tracąc przy tym odsetek. Z kolei lokata bankowa jest lepiej oprocentowana, zatem możesz na niej więcej zarobić. Jednakże wypłacenie z niej pieniędzy przed terminem, do którego zobowiązaliśmy się w umowie z bankiem, może zakończyć się utratą zarobionych odsetek. Ponadto wiele zależy tu również od kwoty, którą możemy odłożyć do banku.

Lokata w Eurobank - Stałe oprocentowanie do 9%

Na konto możemy bowiem odłożyć sobie dowolną ilość pieniędzy, co w przypadku lokaty nie jest już takie oczywiste. Banki często bowiem określają minimalną kwotę, od której możliwe jest założenie lokaty. Warto zatem poszukać informacji o obu produktach i zastanowić się, na co w danej chwili możemy sobie pozwolić. Jeśli nie jesteśmy sami w stanie podjąć takiej decyzji, zawsze możemy udać się do banku. Doradca bankowypomoże porównać oba produkty, wytłumaczy zasadę działania oraz ewentualne wątpliwości. Ważne jest bowiem, aby wybór odpowiedniego instrumentu do oszczędzania był świadomy, a przy tym jak najkorzystniejszy dla nas.

Skorzystaj z kalkulatora lokat. Porównaj oferty kilkudziesięciu banków na raz

Rankingi lokat

Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

czytaj dalej

zobacz archiwum

Finanse osobiste

 • Najlepsze konto osobiste

  Osobiste konto bankowe, popularny ROR, to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna. Nie tylko dzięki niemu możemy skorzystać z innych produktów bankowych, ale również jego posiadanie może poprawić naszą…

  czytaj dalej

 • Kredyty gotówkowe z najniższą ratą

  Jeżeli potrzebujemy szybkiej gotówki na remont mieszkania, wyjazd wakacyjny, kupno samochodu czy sfinansowanie bieżących wydatków, skorzystajmy z ofert kredytów gotówkowych, które można znaleźć w bank…

  czytaj dalej

 • Czym jest zdolność kredytowa?

  Zanim będziemy mogli otrzymać kredyt lub pożyczkę, bank dokona szczegółowej analizy naszej sytuacji finansowej. Inaczej mówiąc, zbada naszą zdolność kredytową. Dowiedzmy się, czym jest zdolność kredyt…

  czytaj dalej

Informacje ze świata

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X