Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.

Ranking lokat marzec 2015

Lokaty bankowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Dają bezpieczny i pewny zysk, co zachęca do oszczędzania. Duży wybór ofert na rynku sprawia jednak, że łatwo przeoczyć te najlepsze. By uniknąć tego ryzyka, przedstawimy ranking najlepszych lokat w marcu 2015 roku.

1. SK Bank – Lokata Standartowa

W przypadku Lokaty Standardowej SK Banku pieniądze wpłacamy na 5 lat. Możemy wzamian liczyć na oprocentowanie zmienne, które kształtuje się na poziomie 5,8% w skali roku. Minimalna kwota wpłaty to 500 złotych, ale za to nie ma górnej granicy.

Plusem tej oferty jest brak wymogu posiadania konta w SK Banku. Niestety, zerwanie lokaty przed upływem okresu umownego skutkuje utratą wypracowanych odsetek. Pewną niedogodnością jest również to, że lokatę możemy założyć tylko w oddziale banku.

Przykład: Wpłacając kwotę 10 000 złotych na 5 lat i z oprocentowaniem 5,8%, otrzymamy odsetki przed opodatkowaniem 2900 złotych, a po opodatkowaniu – 2349 złotych.

2. Deutsche Bank Polska – db Lok@ta

Deutsche Bank Polska oferuje lokatę na 2 miesiące. Oprocentowanie jest stałe i wynosi 5% w skali roku. Niestety, oferta ta dostępna jest dla klientów, którzy zdecydują się również na konto osobiste dbNET. Opcja bez konta to jedynie 2,5% w skali roku.

Minimalna wpłata wynosi 2 000 złotych, a maksymalna - 10 000 złotych. Gdy zerwiemy lokatę przed czasem, utracimy wszystkie odsetki. Należy również pamiętać, że możemy założyć tylko jedną db Lok@tę. Umowę należy podpisać w oddziale banku.

Przykład: Wpłacając kwotę 10 000 złotych na 2 miesiące i na 5%, nasze odsetki przed opodatkowaniem wyniosą 83,34 złotych, podatek od nich to 15,84 złotych, a po jego odliczeniu, zostanie nam 67,50 złotych zysku.

3. Meritum Bank – Lokata na start

Oferta Meritum Banku dostępna jest tylko dla nowych klientów, którzy dodatkowo zdecydują się na otwarcie rachunku bankowego Proste Konto Osobiste. Lokatę zakładamy na 2 miesiące, a w zamian możemy liczyć na oprocentowanie stałe 4,5% w skali roku.

Lokatę można założyć bez wychodzenia z domu, wystarczy dostęp do Internetu. Minimalna kwota wpłaty jest, niewątpliwie, dużym plusem, bo wynosi 1000 złotych, a maksymalna – 10 000 złotych. Jednak lokatę w Meritum Bank można założyć tylko raz, a jej zerwanie przed końcem terminu oznacza utratę odsetek.

Przykład: Wpłacając 10 000 złotych na 2 miesiące, nasze odsetki wyniosą 75 złotych, a po opodatkowaniu – 60,75 złotych.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X