Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.

Ranking lokat: luty 2015

Lokaty terminowe nieprzerwanie cieszą się popularnością. Obecnie nie oferują tak zawrotnie wysokiego oprocentowania, jak kilka lat temu, ale i tak są wystarczająco ciekawą propozycją, by po nie sięgnąć. Czy opłaca się inwestować w długoterminowe lokaty w lutym?

Lokaty długoterminowe nie przyniosą nam ogromnego zysku w krótkim czasie. To produkt dedykowany osobom, które cenią sobie stabilny i systematyczny zarobek na oprocentowaniu ulokowanych środków. Majętni klienci banków mogą wręcz utrzymywać się z wypracowanych odsetek na lokatach długoterminowych. Ale nawet jeśli nie posiadamy setek tysięcy i tak warto wziąć pod uwagę założenie lokaty terminowej.

Zaletą skłądania pieniędzy na lokatach jest bezpieczeństwo – kapitał zgromadzony w ten sposób jest chroniony przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. To istotne zabezpieczenie, które daje nam poczucie bezpieczeństwa. Korzyść z posiadania długoterminowej lokaty odczujemy tak na prawdę na koniec jej obowiązywania, gdy wypłacimy uzbieraną kwotę powiększoną o odsetki.

Oszczędzanie w perspektywie trzyletniej jest korzystne, ponieważ do pewnego stopnia możemy zaplanować własny budżet i wydatki tak, by przez okres obowiązywania lokaty nie musieć sięgać po pieniądze, które są na niej odłożone.

Jeśli zdecydujemy się na oszczędzanie na lokacie, rozważmy skorzystanie z opcji 3-letnich lokat w poniższych instytucjach:

  • SK Bank – oferuje najwyższe oprocentowanie, ale zerwanie lokaty przed terminem powoduje utratę wszystkich odsetek.
  • Lokata Rentierska Gold w Noble Banku – świetna oferta dla osób majętnych – 3,95% dla depozytów powyżej 500 tysięcy złotych.
  • Getin Noble Bank oferuje klientom również przyzwoicie oprocentowaną lokatę. Minimalna kwota to 500 złotych, oprocentowanie 3,5%.

Gdy zdecydujemy się na założenie lokaty, warto jeszcze odwiedzić stronę Comperia.pl, gdzie porównamy oferty wielu instytucji finansowych.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X