Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.

Ranking lokat: sierpień 2014

Wakacje sprzyjają oszczędzającym. W sierpniu klienci zdecydowani na ulokowanie nadwyżek finansowych na bankowych lokatach mogą liczyć na interesujące zyski.

Rynek lokat bankowych powoli zaczyna odbijać się od bardzo niskiego poziomu, jaki był osiągany przez ostatni rok. Obecnie można już bowiem mówić o wyraźnych zwyżkach zysków, które są wynikiem niskiego poziomu inflacji, ale też podnoszenia oprocentowania lokat przez banki - choć głównie dotyczy to ofert promocyjnych. W sierpinu aż 4 banki zdecydowały się na zaproponowanie swoim klientom lokat z 5-procentowym zyskiem. Mimo wszystko każda z ofert posiada dość znaczące różnice w warunkach jej założenia. Skorzystać z przywileju posiadania wysokooprocentowanego zyku mogą tylko nieliczni.

Na pierwszy plan wysuwa się propozycja Idea Banku w lokacie HAPPY. Jest to trzymiesięczna lokata z wysokim oprocentowaniem, obowiązującym dla nowych klientów banku. Co ważne, zdecydowani na skorzystanie z tej oferty nie muszą zakładać dodatkowego konta, ani żadnych innych produktów banku. Istotne jest także ograniczenie w minimalnej i maksymalnej kwocie lokaty, która mieści się w przedziale od 1 000 do 10 000 zł.

Również 5 procent zysku oferuje Meritum Bank w Lokacie Start. W tym przypadku krótszy jest jednak czas jej obowiązywania, wynoszący zaledwie 2 miesiące. Identyczny jest z kolei przedział minimalnej i maksymalnej kwoty depozytu. Na minus tej oferty należy zaliczyć konieczność założenia konta w banku, gdyż tylko nowi klienci mogą liczyć na promocyjne warunki.

Taki sam warunek stawia przed swoimi klientami Deutsche Bank w db Lok@cie. Różnica polega na tym, iż minimalna kwota depozytu wynosi 2 tysiące zł, a jeśli nie zdecydujemy się na założenie konta, oprocentowanie spadnie do zaledwie 2,5 proc.

Najciekawszą propozycję znajdziemy w Lion’s Banku, który jednak stawia przed swoimi klientami dość duże wymagania. Dotyczą one minimalnej kwoty, która wynosi aż 200 000 zł, podczas gdy jej maksymalny próg to 300 000 zł. Co ciekawe, bank nie wymaga w tym przypadku posiadania lub zakładania konta, a okres lokaty wynosi zaledwie 1 miesiąc.

Co najważniejsze, wszystkie lokaty w wysokości do równowartości 300 tys. euro są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a więc klient nie musi obawiać się utraty zdeponowanych środków.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X