Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.

Ranking lokat maj 2013

W kwietniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła pozostawić stopy procentowe na tym samym, rekordowo niskim, poziomie. To, co cieszy kredytobiorców zadłużonych w polskim złotym, powoduje odwrotną reakcję u miłośników oszczędzania na lokatach. Dzisiejsze lokaty ledwo ledwo dają 5% zysku. Podobny niski zysk z lokat banki proponowały w 2011 rok, jednak wówczas sytuację ratowały nieopodatkowane lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Obecnie wszystkie lokaty bankowe podlegają opodatkowaniu.

Ponieważ niskie stopy procentowe, o ile dalej nie pójdą w dół, raczej będą utrzymywane na niskim poziomie. Warto więc inwestować w lokaty ze stałym oprocentowaniem. Dziś zatem przedstawiamy ranking lokat z najwyższym oprocentowaniem stałym.

Lokaty na 1 miesiąc

Najwyższy procent na okres jednego miesiąca oferuje nam obecnie GetinOnline ze swoją Lokatą na Start. Oprocentowanie to aż 5,75%. Lokata jest nieodnawialna. Założyć ją można już od kwoty 500 zł, jednak maksymalnie złożyć możemy na niej tylko 20 tys. zł. Zerwanie jej przed terminem nie powoduje utraty odsetek.

Lokaty na 3 miesiące

Lokatę na kwartał opłaca się założyć w Meritum Banku. Zysk w skali roku to 5%. Minimalna kwota do jej założenia to tak jak w przypadku lokaty na start również 500 zł, natomiast nie ma ograniczeń w kwocie maksymalnej. Przedterminowe zerwanie lokaty skutkuje całkowitą utratą odsetek. Ponadto lokata wiąże się z założeniem darmowego Konta Zarabiającego.

Lokaty na 6 miesięcy

W tym przedziale czasowym na czele rankingu znajdują się dwie lokaty: Lokata PRO FM Banku i Depozyt Plus Toyota Banku. Obie dają zysk na poziomie 4,2%. Niestety, obie wymagają założenia konta i jeśli zerwiemy je wcześniej niż przewiduje umowa, tracimy wszystkie odsetki.

Lokaty na 12 miesięcy

Najwyżej oprocentowaną roczną lokatą bankową jest Lokata - stałe oprocentowanie Toyota Banku. Jej oprocentowanie to 4,35%. Jednak do jej założenia trzeba posiadać aż 2 tys. zł. W przypadku jej zerwania Toyot bank wypłaci nam jedynie 0,1% należnych odsetek.

 

Aktualne warunki dotyczące oprocentowania lokat i szczegółów ofert należy zawsze sprawdzić na stronie banku.

 

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X