Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.

Ranking lokat kwiecień 2013

Niekorzystna sytuacja dla oszczędzających na lokatach osiągnęła swoje apogeum. Ostatnia obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej doprowadziła do wręcz historycznie niskiego ich poziomu. Banki zareagowały szybko - większość z nich opublikowała nowe tabele z nowym oprocentowaniem lokat - oczywiście zdecydowanie niższym.

Tym razem spadki oprocentowania obejmują i lokaty krótkoterminowe i te zakładane na rok i więcej. Na to, co obecnie możemy liczyć to lokaty oprocentowane średnio na 4%, maksymalnie 5%. Nawet jeśli pojawia się lokata bankowa z wyższym oprocentowaniem, możemy być pewni, że można na niej złożyć niewielką sumę na krótki termin bądź oferta zawiera dodatkowe haczyki. Sprawdźmy zatem, jak w takich warunkach oprocentowane są obecnie najlepsze lokaty bankowe na rynku. Przedstawiamy ranking lokat na kwiecień 2013.

Lokaty na 1 miesiąc

Na dobry początek ranking lokat otwiera Lokata na Dobry Początek - produkt IdeaBanku. Na tle innych ofert ta lokata oferuje wręcz ponadprzeciętne 6%-towe zyski. Minimalna kwota potrzebna do jej założenia to tylko 1 000 zł, nie trzeba zakładać do niej konta, a zerwanie przed koniec umowy nie powoduje utraty odsetek. Na tym plusy się kończą. Minusy Lokaty na Dobry Początek to przede wszystkim maksymalna kwota, którą można na niej złożyć to tylko 10 000 zł i można założyć tylko jedną taką lokatę. Ponad to jest to oferta przeznaczona tylko dla nowych klientów i niestety odnawiana jest automatycznie, ale już na warunkach takich jak Lokata Standardowa.

Lokaty na 3 miesiące

Najlepsza lokatą kwartalną okazuje się być znana już z rankingów Lokata bezkarna banku BGŻOPtima. Lokata oprocentowana jest na 5,5% i skierowana jest tylko do nowych klientów. Można ją założyć przez internet i nie tracimy odsetek przy zerwaniu umowy. Minusem jest konieczność założenia konta.

Lokaty na 6 miesięcy

W tej kategorii wygrywa eLokata24 SK Banku. Oferuje ona solidny 5,5% zysk i nie trzeba dodatkowo zakładać konta. Jej zerwanie przed czasem skutkuje naliczeniem przez bank w wysokości 1,10% w skali roku.

Lokaty na 12 miesięcy

Ranking lokat rocznych w tym miesiącu wygrywa po raz pierwszy w rankingu Lokata Prezesa Getin Banku ze zmiennym oprocentowaniem w wysokości 4,8%. Lokatę można założyć posiadając tylko 1 000 zł. Niestety przy jej zerwaniu tracimy zyskane odsetki.

 

Aktualne warunki dotyczące oprocentowania lokat i szczegółów ofert należy zawsze sprawdzić na stronie banku.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X