Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.

Ranking lokat marzec 2013

Na rynku lokat dalsze spadki oprocentowania. Większość banków nawet jeśli proponuje wyższe oprocentowanie, to zaraz za nim stawia dalsze warunki, jak na przykład: konieczność założenia dodatkowego konta, posiadania minimalnej kwoty na start czy też założenie wybranej lokaty możliwe jest tylko w przypadku nowych klientów banków. Sprawdźmy zatem, które banki oferują korzystne oprocentowanie i czego w zamian za to żądają.

Lokaty na 1 miesiąc

Najlepszą lokatę jednomiesięczną na chwilę obecną oferuje nam Getin Bank, bo z oprocentowaniem aż 6,5. Jednak maksymalne środki, jakie możemy na niej złożyć to 20000 zł. Lokata jest nieodnawialna, a w przypadku wcześniejszego zerwania lokaty, klient zachowuje zgromadzone odsetki.

Lokaty na 3 miesiące

Ranking lokat na kwartał wygrywa "Pierwsza Lokata" Meritum Banku na 6%. Również ograniczona jest do 20000 zł. Minusem jej jest fakt, że zerwanie lokaty powoduje utratę odsetek.

Procent jak marzenie! Lokata na start!

Lokaty na 6 miesięcy

Z lokat zakładanych na pół roku wciąż przoduje "FM Lokata w PLN" z oprocentowanie, 5,2%. Jej plusy to: brak ograniczeń w maksymalnej wartości lokaty i brak konieczności zakładania dodatkowo konta. Niestety, rozwiązaniem lokaty przez terminem określonym w umowie spowoduje całkowitą utratę odsetek. Zaraz za nią, bo z oprocentowaniem na 5% plasuje się "Lokata Spinająca" Polskiego Banku Przedsiębiorczości.

Lokaty na 12 miesięcy

Ranking lokat rocznych i dłuższych, podobnie jak w lutym, również wygrywa FM Bank, tyle że z Lokatą WIBOR Plus. Oprocentowanie to 5,29%. Jest to lokata odnawialna, można ją założyć przez internet i automatycznie przedłużać na dalszy okres. Nie trzeba też zakładać dodatkowo konta w banku, jednak jej zerwanie powoduje utratę odsetek. Wszystkie zaprezentowane kwoty są w 100% gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty stanowiącej równowartość w złotych 100 000 EUR.

Aktualne warunki dotyczące oprocentowania lokat i szczegółów ofert należy zawsze sprawdzić na stronie banku.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X