Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.

Ranking lokat styczeń 2013

Prognozowane dalsze obniżanie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej oraz spowolnienie gospodarcze typowe dla początku roku nie wróżą wysokich zysków dla oszczędzających na lokatach. W styczniu 2013 wśród lokat na dłuższy okres trudno znaleźć lokatę z oprocentowaniem powyżej 6,5%.

Przeczytaj ranking lokat terminowych w styczniu 2013.

Lokaty na 1 miesiąc

Wśród lokat zakładanych na okres 1 miesiąca zdecydowanie wyróżnia się oferta Idea Banku z Lokatą na Dobry Początek. Plusy tego produktu są też takie, że można ją założyć przez internet, przy jej zerwaniu nie tracimy odsetek, nie trzeba zakładać konta w banku, a minimalna kwota na założenie jej to tylko 1 000 zł. Niestety, oferta przeznaczona jest tylko dla nowych klientów banku. Daleko, daleko w tyle za Lokatą Idea Banku jest Lokata Spinająca oferowana przez Polski Bank Przedsiębiorczości z oprocentowaniem 5,8%. Niestety, tu zerwanie lokaty powoduje całkowitą utratę odsetek.

Lokaty na 3 miesiące

Wśród lokat na 3 miesiące na uwagę zasługuje Jedna Podwójna NORDeLOKATA z oferty DnB Nord z oprocentowaniem 7% w skali roku. Jednakże głównym jej minusem jest wymóg założenia drugiej lokaty - rocznej z oprocentowaniem 5%. Zerwanie każdej z nich skutkuje utratą odsetek. Ponad to zerwanie lokaty rocznej w trakcie trwania Jedynej Podwójnej NORDeLOKATY powoduje obniżkę oprocentowania na lokacie trzymiesięcznej.

Lokata dynamiczna w Polbanku EFG. Sprawdź teraz!

Lokaty na 6 miesięcy

Na chwilę obecną najwyżej oprocentowaną lokatą bankową sześciomiesięczną jest eLokata 24 z oprocentowaniem 6,9 dostępna w SK Banku. Można ją założyć online. Nie trzeba dodatkowo zakładać konta. Niestety, lokata ta wymaga wpłacenia minimum 3000 zł.

Lokaty na 12 miesięcy

Najlepszą lokatą na rok jest Lokata Stabilna w Idea Banku z oprocentowaniem równym 5,5%. Dużym plusem jest minimalna kwota lokaty - tylko 1 000 zł. Można też założyć dowolną liczbę Lokat Stabilnych na dowolną kwotę. Jednak zerwanie lokaty powoduje utratę odsetek.


Aktualne warunki dotyczące oprocentowania lokat i szczegółów ofert należy zawsze sprawdzić na stronie banku.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X