Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.

Ranking lokat grudzień 2012

Ponowna obniżka stóp procentowych to dobra wiadomość dla posiadających kredyty w złotówkach, jednak właściciele lokat opartych na referencyjnej stopie procentowej z całą pewnością się z niej nie ucieszą. Decyzja Rady Polityki Pieniężnej wpłynęła na rynek lokat niekorzystnie do tego stopnia, że w grudniu coraz ciężej o dobrą lokatę.

Obniżka referencyjnej stopy procentowej o 0,25% do poziomu 4,25% wpłynęła bezpośrednio na oprocentowanie lokat bankowych. Obecnie kształtuje się ono w zakresie od od 2,50% do 7,50%. Przedstawiamy ranking lokat bankowych na grudzień 2012.

Lokaty na 1 miesiąc

Wśród najlepszych lokat zakładanych na okres 1 miesiąca zdecydowanie prowadzi Idea Bank ze swoją Lokatą Na Dobry Początek i oprocentowaniem 7,5%. Jest to lokata nieodnawialna do 10 000 zł. Przy jej zerwaniu nie traci się odsetek, nie trzeba też zakładać konta. Uwaga jednak - tylko pierwszą lokatę można założyć przez internet. W przypadku następnych nie ma już takiej możliwości.

Lokaty na 2 miesiące

Taką samą wysokość oprocentowanie, ale na lokacie 2-miesięcznej proponuje nam Getin Bank. Maksymalna kwota Lokaty na Start to również 10 000 zł. Także i tu przypadku wcześniejszego zerwania klient nie traci odsetek i można ją założyć przez internet.

Lokata terminowa ze stałym oprocentowaniem w Crédit Agricole

Lokaty na 3 miesiące

Ranking lokat na okres 3 miesiące otwiera Lokata internetowa Raiffeisen Banku z oprocentowaniem w wysokości 7%, zaraz za nią z 6,7% plasuje się eLokata24 SK Banku.

Lokaty na 6 miesięcy

Wśród lokat na pół roku ciężko znaleźć taką, która posiadałaby oprocentowanie wyższe niż 6,3%. Takie oprocentowanie oferuje FM Lokata w ofercie FM Banku. Niestety w przypadku jej zerwanie klient traci wszystkie odsetki. Lokata jest lokatą odnawialną, nie trzeba przy niej zakładać dodatkowo konta w banku. Lokaty na 12 miesięcy Tu przoduje Meritum Bank z Lokatą WIBOR Plus na 6.49%, jednak jej oprocentowanie jest zmienne, oparte na WIBORZE.


Aktualne warunki dotyczące oprocentowania lokat i szczegółów ofert należy zawsze sprawdzić na stronie banku.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X