Ranking Lokat - zarabiaj na lokatach

Piątek, 07 sierpnia 2020 r.
 • Ranking lokat 3M: wrzesień 2015

  Lokata bankowa to ciągle popularny sposób oszczędzania wielu Polaków. Być może nie zarobimy tu ogromnych pieniędzy, ale za to nasze pieniądze są bezpieczne. Do tego, wybierając lokaty krótkoterminowe, możemy często korzystać z aktualnych promocji. Oto nasz ranking lokat 3M – wrzesień 2015.

 • W jakich bankomatach można wypłacić pieniadze bez prowizji będąc w BIZ Bank?

  BIZ Bank jest częścią FM Bank PBP SA, działającego w Polsce od wielu lat. Instytucja ta koncentruje się przede wszystkim na wspieraniu polskiej przedsiębiorczości. Jego oferta skierowana jest m.in. do mikroprzedsiębiorców. Które bankomaty są bezpłatne dla klientów BIZ Banku?

 • Ranking lokat marzec 2015

  Lokaty bankowe wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością wśród Polaków. Dają bezpieczny i pewny zysk, co zachęca do oszczędzania. Duży wybór ofert na rynku sprawia jednak, że łatwo przeoczyć te najlepsze. By uniknąć tego ryzyka, przedstawimy ranking najlepszych lokat w marcu 2015 roku.

 • Ranking lokat: luty 2015

  Lokaty terminowe nieprzerwanie cieszą się popularnością. Obecnie nie oferują tak zawrotnie wysokiego oprocentowania, jak kilka lat temu, ale i tak są wystarczająco ciekawą propozycją, by po nie sięgnąć. Czy opłaca się inwestować w długoterminowe lokaty w lutym?

 • Ranking lokat: sierpień 2014

  Wakacje sprzyjają oszczędzającym. W sierpniu klienci zdecydowani na ulokowanie nadwyżek finansowych na bankowych lokatach mogą liczyć na interesujące zyski.

 • Ranking lokat maj 2013

  W kwietniu Rada Polityki Pieniężnej postanowiła pozostawić stopy procentowe na tym samym, rekordowo niskim, poziomie. To, co cieszy kredytobiorców zadłużonych w polskim złotym, powoduje odwrotną reakcję u miłośników oszczędzania na lokatach. Dzisiejsze lokaty ledwo ledwo dają 5% zysku. Podobny niski zysk z lokat banki proponowały w 2011 rok, jednak wówczas sytuację ratowały nieopodatkowane lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek. Obecnie wszystkie lokaty bankowe podlegają opodatkowaniu.

 • Ranking lokat kwiecień 2013

  Niekorzystna sytuacja dla oszczędzających na lokatach osiągnęła swoje apogeum. Ostatnia obniżka stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej doprowadziła do wręcz historycznie niskiego ich poziomu. Banki zareagowały szybko - większość z nich opublikowała nowe tabele z nowym oprocentowaniem lokat - oczywiście zdecydowanie niższym.

 • Ranking lokat marzec 2013

  Na rynku lokat dalsze spadki oprocentowania. Większość banków nawet jeśli proponuje wyższe oprocentowanie, to zaraz za nim stawia dalsze warunki, jak na przykład: konieczność założenia dodatkowego konta, posiadania minimalnej kwoty na start czy też założenie wybranej lokaty możliwe jest tylko w przypadku nowych klientów banków. Sprawdźmy zatem, które banki oferują korzystne oprocentowanie i czego w zamian za to żądają.

 • Ranking lokat luty 2013

  Niestety i w tym miesiącu nie ma dobrych informacji dla chcących zarabiać na lokatach. Uzyskanie oprocentowania wyższego niż 5% wiąże się najczęściej niestety z dodatkowymi warunkami bądź też wyższy procent dotyczy tylko części środków.

 • Ranking lokat styczeń 2013

  Prognozowane dalsze obniżanie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej oraz spowolnienie gospodarcze typowe dla początku roku nie wróżą wysokich zysków dla oszczędzających na lokatach. W styczniu 2013 wśród lokat na dłuższy okres trudno znaleźć lokatę z oprocentowaniem powyżej 6,5%.

Na portalu wykorzystywane są ciasteczka (cookies). Pliki te zapewniają użytkownikowi wygodę w korzystaniu z serwisu. Więcej informacji w Regulaminie serwisu.

X